Прогулянка – Марк Шагал

Прогулянка   Марк ШагалМарк Шагал заслужено вважається засновником авангардного напряму в живопису двадцятого століття. Особливий погляд на прості речі і оригінальний спосіб донесення своїх думок і ідей до глядача зробили художника справді унікальним явищем у світовій культурі. Особливе місце у творчості Марка Шагала займає широко відома картина “Прогулянка” на думку багатьох дослідників, на ній художник зобразив себе і свою дружину.

Недосвідчений глядач, дивлячись на картину, може поставити питання: чому люди, яких зобразив художник, парять над містом, а не йдуть по землі, як всі нормальні жителі міста? Відповідь проста – головною силою, зображеної на картині є любов, саме вона, окриляючи закохану пару, змушує їх парити над землею.

Видно, що два зображених на картині Шагала “Прогулянка” людини – чоловік і жінка щасливі знаходиться в компанії один одного. Взаємна любов – найпрекрасніше, що могло з ними статися. І це почуття перетворює звичайну прогулянку в незабутню пригоду, політ над вулицями і будинками разом з коханою людиною, разом зі своєю половинкою.

Композиційний задум не так простий, як може здатися. При уважному вивченні полотна стає помітно, що на щільніше присутні дві сили: одна з них – земля, що крокує чоловік, інша – небо, в якому парить жінка. Цим художник хотів сказати, що любов здатна окриляти, незважаючи на відстані і місцезнаходження. Закохані люди здатні бути вище всіх мирських турбот і хвилювань.

Художник показав глядачеві, що любов окриляє і підносить закоханих над містом, над усім світом. Особи персонажів картини випромінюють щастя, радість, і вони бачать навколо себе лише прекрасне, тільки піднесене, так як вони змогли подолати з допомогою любові закони земного тяжіння і досягти небесної невагомості.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)