Прогулянка – П’єр Огюст Ренуар

Прогулянка   Пєр Огюст Ренуар

Прекрасний яскравий приклад “ренуаровского” імпресіонізму – картина “Прогулянка”, закінчена в 1870 році.

Сюжет картини невигадливий – галантна пара прогулюється на тлі квітучої зелені, але як втілення! Неймовірно світла палітра, і жива, “вібруюча” техніка письма.

Дама, одягнена в пишний довгий білосніжний наряд, є самим яскравим моментом в картині, послужливого юнака злегка приховує тінь густих крон дерев, що не заважає розглянути його бездоганний костюм і капелюх з короткими полями. На їх шляху раптом виникає якась перешкода – про його наявності ми здогадуємося за позами героїв, і молодий чоловік подає дамі руку, допомагаючи перебороти його, щоб далі продовжити неспішну прогулянку.

Вважається, що створюючи роботу, живописець попросив позувати ще одного найяскравішого представника імпресіонізму, пейзажиста Альфреда Сіслея, жіночу ж партію “зіграла” молода жінка по імені Рафа. Про неї відомо лише те, що вона була коханою відомого музиканта Едмона Метра.

Все полотно виписано короткими мазками, які створюють ретельний образ – ми з легкістю можемо розглянути особи, наряди, листя і найдрібнішу світлотінь. Ця скрупульозна техніка дозволила Ренуару створити шедевр, який буквально наповнений об’ємом – здається, ось-ось ми почуємо щебет птахів і відчуємо подих літньої спеки. Автор підкреслює буйні, а головне, живі фарби літа, гармонійно вписавши в цей чудовий антураж молоду пару, здійснювали денний променад.

Перш ніж отримати постійну “прописку”, “Прогулянка” кочувала з однієї солідної колекції в іншу. Куплена Гюставом Гупи, пізніше вона була перепродана відомому французькому колекціонеру Полю Дюран-Рюэлю, який опікувався всім імпресіоністам з усією можливою енергією, вклавши чимало коштів в організацію виставок з метою продажу та популяризації їх нового мистецтва. На початку XX століття картина виявилася в Німеччині в приватній колекції, переданої у спадщину. І нарешті, у 1989 році “Прогулянка” була куплена Музеєм Гетті в Лос-Анджелесі за більш ніж 17 млн. доларів, побивши рекорд вартості серед усіх робіт Ренуара, де і виставляється досі.

Відомо також, що живописцем був створений ще один варіант “Прогулянки”, п’ятьма роками пізніше, але і це полотно міцно влаштувалося в США, у приватній колекції Фріка в Нью-Йорку.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)