Прогулянка в Арле – Вінсент Ван Гог

Прогулянка в Арле   Вінсент Ван Гог

Картина “Прогулянка в Арлі ” написана Вінсентом Ван Гогом в 1888 році. В даний час полотно можна побачити в Державному Ермітажі в Санкт-Петербурзі. Картина являє собою досить яскраве колористичне твір.

Полотно відрізняється декоративністю і “багатоцвіттям”. Щоб зображення не виглядало хаотичною, роздробленою структурою, художник різко окреслює контурні лінії, тим самим відмежовуючи одні силуети від інших. Подібне рішення вносить в картину відчуття умовності, максимальної символізації зображуваного.

У цьому полотні все незвично. Сама композиція нетипова і умовна, умовна, як мінливе мить або як фотографія цієї миті. Незвичайне поєднання кольорів, прийом пуантилізму у поєднанні з окремими графичними прийомами народжує еклектичне твір, прикордонне, що знаходиться на стику двох різних художніх течій. Це по-справжньому щось нове і перерожденное, переосмисленное художником зовсім інакше, що суперечить попереднім законам зображення. Так поступово відбувається трансформація одного художнього напряму і народження нового, ще остаточно невистраившегося.

Композицію полотна організують хвилясті, сильно викривлені лінії, простір між якими художник заповнює різними яскравими квітами з точковим орнаментом. Все це виглядає дуже декоративно і помітно.

Абсолютно площинне зображення за рахунок подібного “розцвічування” і “декорування” оживає і починає перекличку кольорів і ліній між собою. Художник, як ніби запускає механізм, який починає жити, починає своє, тільки йому дане рух.

Картина нагадує простір сну, простір, яке негайно видозмінюється, на очах перетворюються одні образи і зникають інші. Це, свого роду, відображена бачення, швидкий сон, коли враження, кольори і звуки перемішуються, щоб зійтися в одному сновидінні, коли нереальне прагне стати реальним. Насправді таких кольорів і ліній не існує – це гра, гра розуму.

Центральний образ – це метафоричний простір спогади про сад в Эттене. Сад рясніє розмаїттям квітів та інших химерних форм рослинності. Химерні квіти задають загальний колористичний і фактурний стрижень, на якому розкручуються інші образи, що зачаровують своєю казковістю, хиткість і крихкістю свого існування в цьому максимально умовному і викроенном художником світі його фантазій і мрій, світі, народжене грою розуму.

Полотно кілька затемнене, бути може, картині не вистачає світла, чистих, незамутнених емоцій, неспотворених та нераздвоенних почуттів, чистих, нераздробленних фарб і твердих неплавающих, неколишущихся ліній і штрихів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Прогулянка в Арле – Вінсент Ван Гог.