Прометей закутий – Пітер Рубенс

Прометей закутий   Пітер Рубенс

Міфологічні сюжети завжди цікавили живописця Рубенса. Чарівною силою кольору і лінії він прагнув оживити історію, яка прийшла до нас у вигляді міфів, історій шанованих, але позбавлених всяких наукових підтверджень. Таким чином, Рубенс ніби стверджував достовірність події, створюючи свої мальовничі свідоцтва, дуже реалістичні і емоційні.

Прометей – титан, який накликав на себе гнів Зевса. Потай від найбільшого дозволу Зевса, Прометей передав вогонь людям, за що був приречений на вічні муки – був прикутий до скелі, куди щодня прилітав орел, щоб виклювати у нього печінку. На наступний день у страждальця зростала нова печінка, і муки нещасного Прометея починалися заново.

Момент, коли орел виклевивает печінка, Рубенс зобразив філігранно. Глядач не бачить спотворене болем обличчя Прометея – орел закрив його пазуристою лапою. Однак по тому, як сильно напружені його м’язи, вздибливающиеся на красивому атлетичному тілі, нескладно здогадатися, що відчуває титан. Ми бачимо, як хоче ухилитися Прометей від гострого дзьоба, що заподіює біль, але всі зусилля марні – ланцюги міцно скував його руки.

Вся картина вирішена в похмурих тонах – велика кількість чорного, темно-коричневого з рідкісними проблисками блакитного виробляє дуже емоційний вплив. Однак у всьому полотні відчувається така патетика, могутня сила і боротьба – герой не смиренно чекає своєї долі, яка йому відома, а невпинно бореться з птицею і зі своєю карою. Дорубенсовская живопис ніколи не притворяла таких могутніх почуттів, тяжіючи більше або до інтимності у світських картинах, або строго слідуючи за академічними канонами в полотнах на релігійну тематику.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Прометей закутий – Пітер Рубенс.