Промінь Сонця – Якоб ван Рейсдал

Промінь Сонця   Якоб ван Рейсдал

Якоб ван Рейсдал – найбільший голландський пейзажист XVII ст. Він доводився племінником С. ван Рейсдалу і, можливо, у нього отримав перші уроки живопису. Спочатку майстер працював в Гарлемі і в 1648 р. став членом гільдії живописців.

Як художник він формувався цілком під впливом харлемских пейзажистів, але, зробивши подорож по Голландії, західної Німеччини, істотно розширив свій кругозір. Пізніше Рейсдал переїхав в Амстердам.

Художник займався не тільки живописом, він також вивчав медицину і в 1676 в Казні отримав ступінь доктора медицини. Однак ні живопис, ні терені лікаря не принесли йому доходу і прижиттєвої слави. Рейсдал помер жебраком в амстердамській богадільні. Найкращі твори майстра були створені ним у середині 1650-х – наприкінці 1660-х. В цей час він писав монументальні пейзажні композиції, багаті тональними відтінками, які мають пластичної осязательностью форм, драматизмом.

В кінці життя Рейсдал звернувся до фантастичних гірським пейзажам з шумливими водоспадами. Усі твори митця глибоко емоційні, здатні створювати настрій, як і, наприклад, картина “Промінь Сонця”. Інші відомі твори: “Морський берег”. Кінець 1660-х – початок 1670-х. Ермітаж, Санкт-Петербург; “Вітряк у Вейку поблизу Дурстеде”. 1670. Рейксмузеум, Амстердам; “Болото”. 1660-е. Ермітаж, Санкт-Петербург.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Промінь Сонця – Якоб ван Рейсдал.