Проникливість – Рене Магрітт

Проникливість   Рене Магрітт

Рене магрітт писав свої роботи у стилі сюрреалізм, але все ж у кожної роботи присутній глибокий філософський зміст і частина реалізму. Робота “Проникливість” на перший погляд здається звичайною і навіть примітивною, хоча вона виконана в тому ж стилі, що і всі картини художника.

Полотно автобіографічний, художник відобразив самого себе за роботою. Чоловік зосереджено сидить за мольбертом, в одній руці у нього пензель, а в іншій палітра.

Художник сконцентрований на роботі. На малюнку видно практично готове зображення птаха. Чоловік повернутий, його обличчя можна добре розглянути. Живописець дивиться на яйце, а малює птицю. В цьому і закладений сенс незвичайного сюжету.

Художник у своїх полотнах відображав індивідуальне, особисто своє бачення навколишнього світу. У цій роботі Магрітт показує трансформацію думки, своєї думки. Ця робота і пояснює, чому він зображує так звичайні предмети через призму свого сприйняття навколишнього світу. Яйце перетворюється на птицю, а філософи всього світу сперечаються досі про те, що було первинним. Така трансформація життєвого зачатка і показує все життя.

Художник дуже точно передав суть самого існування, життя в своєму розумінні. Цей незвичайний погляд на речі і дозволяє створювати оригінальні композиції.

Живописець повернутий до лежачого яйцю, мабуть, щоб вловити деталі предмета. Він не просто тримає образ в голові, він домальовує деталі, для яких просто необхідно ретельно вивчити форму і особливості.

Таке ставлення до роботи і сприйняття предмета незвично і говорить про індивідуальний підхід майстра до живопису. Обстановка в кімнаті сама звичайна, немає нічого зайвого, художник зосереджений на роботі, нічого його не відволікає.

Магрітт показує, що для створення живописного шедевра немає необхідності організовувати розкішні декорації, антураж і певну обстановку.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)