Пророк Ісайя (фреска) – Мікеланджело Буонарроті

Пророк Ісайя (фреска)   Мікеланджело Буонарроті

Фреска Мікеланджело Буонарроті із зображенням пророка Ісаї. Розпис плафона Сікстинської капели собору святого Петра. Ісайя, давньоєврейську пророк, ревний поборник релігії Яхве і викривач ідолопоклонства. Його ім’я носить біблійна Книга пророка Ісаї.

Один з чотирьох великих старозавітних пророків. Для християн особливе значення має пророцтво Ісаї про народження Месії : “Тому Господь Сам дасть вам знака: ось Діва в утробі зачне, і народить Сина, і наречуть ім’я Йому: Еммануїл” . Пророк Ісайя народився в Єрусалимі близько 765 року до н. е. у знатній іудейській родині. Крім пророцтв про Месію, пророк Ісая примітний своїми ідеями соціальної справедливості і загальної рівності, що дає підстави вважати Ісаю предтечею соціалістичних мислителів наступних століть. Пророча діяльність Ісаї почалася у віці 20 років з бачення Бога Саваота на престолі і ангелів, що оточували його, і припав на період правління царів Азарії, Йотама, Ахаза та Єзекії.

Згідно з каноном пророк Ісайя є автором старозавітної книги Ісаї. Біблійне переказ свідчить, що народ юдейський “відвернувся від Бога Ізраїлевого” по Юдеї поширилося ідолопоклонство. Іудеям доводилося протистояти постійним набігам і нападам з боку Ізраїлю і Сирії. З метою убезпечити Юдею від вторгнення сирійців, юдейські царі уклали союз з ассірійським царем, накладаючи на народ юдейський тягар важкої данини.

Згідно з легендою, під час царювання Єзекії на Юдею напав асирійський цар Сеннахериб. Але по молитві Єзекії військо супротивника було винищено. Однак сам Єзекія захворів і був вилікуваний молитвою пророка Ісаї. Життя Ісаї мученицьки закінчилася в період царювання царя юдейського Манасії, відомого своїми беззаконнями і гоніннями на пророків.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)