Пророк Йоіл (фреска) – Мікеланджело Буонарроті

Пророк Йоіл (фреска)   Мікеланджело Буонарроті

Фреска Мікеланджело Буонарроті із зображенням пророка Йоіла. Розпис плафона Сікстинської капели собору святого Петра. Йоїл, син Бетуїла – біблійний старозавітний пророк. Народився і жив в 9 столітті до н. е. в Іудеї, під час правління іудейських царів Йоаша і Амації.

Час життя і діяльності пророка Йоіла визначається виключно на підставі змісту його книги. Але цей зміст не цілком ясно і не містить в собі якихось характерних і цілком точних історичних вказівок. Тому питання про час життя пророка Йоіла і походження його книги є досить спірним. Більшість дослідників вважали пророка Йоіла сучасником Рехав’ама, відносили його діяльність до років правління юдейського царя Йоаша, а саме до 868-838 років.

Йоіл – перший біблійний пророк, за переказами залишив після себе запис своїх проповідей. За обсягом книги Йоіла його відносять до так званих “малим пророкам”. Якщо вважати книгу Йоіла допленним твором, то походження потрібно віднести до перших років царювання Йоаша, юдиного царя, тобто приблизно до середини 9 століття. Згадка пророком Іоілем в книзі про напад филистимлян швидше за все відображає увазі факт нападу филистимлян на Юдею при Иораме.

Отже, пророк написав свою книгу після цієї події, тобто приблизно після 879 року. У досить благополучний період Іудейського царства, пророк Йоіл в основному закликав співгромадян до щирої віри в Бога і відмови від показного служіння Господу. Його книга представлена як “слово Господнє, що було до Иоилю, сину Бетуїла”. Мабуть, це і все, що можна дізнатися з Біблії про Иоиле. Головне увагу приділяється самій пророчою вести, а не упорядника книги. Близьке знайомство пророка Йоіла з Єрусалимом, його Храмом і особливостями храмового служіння вказує на те, що, можливо, пророк Йоіл писав свою книгу в Єрусалимі або в Юдеї.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Пророк Йоіл (фреска) – Мікеланджело Буонарроті.