Пророк Захарія, батько Іоанна Хрестителя (фреска) – Мікеланджело Буонарроті

Пророк Захарія, батько Іоанна Хрестителя (фреска)   Мікеланджело Буонарроті

Фреска Мікеланджело Буонарроті із зображенням пророка Захарія. Розпис плафона Сікстинської капели собору святого Петра. Захарія, давньоєврейську священик, пророк, батько Іоанна Хрестителя. Святий пророк Захарія і свята праведна Єлисавета були батьками святого Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна. Вони походили з роду Ааронового: святий Захарія, син Варахии, був священиком в Єрусалимському храмі, а свята Єлисавета була сестрою святої Анни, матері Пресвятої Богородиці.

Про час і місце народження пророка Захарії, за браком точних вказівок у книгах святого Письма, доводиться задовольнятися лише більш або менш імовірними припущеннями. Дослідники сходяться на думці, що народився пророк Захарія у Вавилоні незадовго до видання указу Кіра і в дитячому віці прибув у Єрусалим. Подібно Єремії та Єзекіїля, пророк Захарія належав до священицького роду. Святий Кирило Олександрійський прямо називає Захарію “відбувалися від священицької крові, тобто з коліна Левія”.

У книгах Святого Письма немає точних і докладних відомостей про обставини життя і діяльність пророка Захарії. З книги його імені, а також з книг Ездри та Неємії, можна з достатньою ясністю визначити тільки особистість пророка і час його життя і діяльності. Перше записане пророцтво Захарії відноситься до другого року Дарія Гистаспа. Початок пророчої діяльності Захарії за даними Письма визначається досить точно; наприкінці ж її, так само як про час смерті пророка місці його поховання, в Писанні немає абсолютно ніяких вказівок. Метою і сенсом написання книги Захарії є намір старозавітного пророка підбадьорити будівельників храму і весь єврейський народ у важку для нього пору відновлення громади після полону; разом з тим, пророк Захарія намагається розвіяти помилкова думка про праведність і богоугодність звільнених з полону синів злочинного народу і про безпосередній близькості месіанських часів.

Для досягнення цих цілей, пророк Захарія зображує майбутнє Царство Месії і взагалі славну долю народу Божого, як мають здійснитися після довгої боротьби з язичництвом, після неодноразових падінь самого обраного народу; дії Промислу, провідні вибраний народ до призначеної їй мети, будуть виражатися в чудесної допомоги синам Ізраїлю в боротьбі з язичництвом, з одного боку, і в тяжких покараннях за гріхи їх самих, з іншого; причому язичники служать знаряддям в руках Божих для покарання синів Божого народу, як і в часи минулі. Останнє з пророцтв Захарії, мають певну вказівку часу, відноситься до дев’ятого місяця четвертого року Дарія.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Пророк Захарія, батько Іоанна Хрестителя (фреска) – Мікеланджело Буонарроті.