Просушування вітрил – Андре Дерен

Просушування вітрил   Андре Дерен

Андре Дерен, великий французький живописець, скульптор і гравер, один із засновників “фовізму”, народився в Шату поблизу Парижа. Тут він навчався живопису у місцевого художника, пізніше відвідував Академію Кар’єра в Парижі, де познайомився з А. Матіссом. З 1900 Дерен разом з М. Вламинком працював над пейзажами, які вони писали в околицях Шату. Близькість творчих устремлінь художників “Школи Шату” до “фовистам” привела їх до об’єднання в 1905 і спільній виставці в Осінньому Салоні.

Пізніше Дерен зблизився з П. Пікассо. У 1910-х художник перебував під сильним впливом творчості П. Сезанна та ідей кубізму. У 1914 Дерен був покликаний в армію і брав участь у військових діях. По закінченні війни він працював у театрі, з 1921 оформляв спектаклі балетної трупи С. Дягілєва. Художник багато часу приділяв копіюванню творів старих майстрів. Відкриті в результаті цієї роботи мальовничі прийоми Дерен використовував у своїй творчості, що принесло йому репутацію класициста.

Картина “Просушування вітрил” була придбана в 1907 І. А. Морозовим в галереї А. Воллара в Парижі. Ця робота відноситься до “фовистским пейзажам” Дерена з характерним для них інтенсивним кольором, в сяйві якого здаються розмитими контури натурних форм. Інші відомі твори: “Суботній день”. 1911-1914. ДМОМ їм. А. С. Пушкіна, Москва; “Монтре-сюр-Мер. Гавань”. 1910. Ермітаж, Санкт-Петербург.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Просушування вітрил – Андре Дерен.