Проводи ополчення – Юрій Ракша

Проводи ополчення   Юрій Ракша

У всі часи були війни, і бійців відправляючи в бій, проводжали усім містом чи селом. Так і на картині “Проводи ополчення” зображено прощання з близькими і дорогими людьми, які відправляються в далекий шлях, воювати з ворогами. Озброєні чоловіки йдуть по дорозі, вздовж якої на пагорбі стоять проводжають. Саме проводжають, а не воїни, головні герої картини Ю. Ракші.

Ось на передньому плані стоїть вагітна жінка, біля якої стоїть її син і вона притискає його до себе, обійняв за плече. Вона одягнена в дороге плаття, а голова її прикрашена вишуканою прикрасою. Відразу видно, що вона не простолюдинка, а з багатої родини. Її обличчя повно смутку і печалі, напевно вона проводжає свого чоловіка. Біля ніг жінки, прямо на землі сидить вбита горем темноволоса жінка і її дочка. Вони одягнені в простий одяг і, схоже, їх сім’я не багата. Жінка теж проводжає свого чоловіка, але переживає набагато сильніше, ніж жінка, що стоїть поруч з нею.

За ними стоїть інша жінка, яка тримає на руках сина. Вона так міцно притискає його до себе, ніби думає про те, що коли він виросте, його також відправлять на війну і вона більше всього на світі боїться. Трохи подалі варто вже літня жінка, провожающая свого сина. Біля неї стоїть дівчина, що молиться за долю всіх, кому належить важкий бій. У цій компанії стоїть старий, який кричить чоловікам останні слова напуття.

Біда об’єднала всіх людей, що належать до різних верств суспільства. Жінки з дітьми і людьми похилого віку залишилися одні і невідомо коли чоловіки повернуться додому. А повернуться не всі, і жінки будуть оплакувати померлих близьких людей. Вони нічого не можуть зробити, і навіть не намагаються когось зупинити. Жінки розуміють, що їхні чоловіки і сини йдуть захищати в першу чергу своїх дружин і дітей, а також місто від зазіхань ворогів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Проводи ополчення – Юрій Ракша.