Прялі – Дієго Веласкес

Прялі   Дієго Веласкес

Полотно можна поділити на дві частини. На першому плані свою тиху роботу ведуть ткачі, а на другому – зображений результат їх діяльності – великий килим на стіні з зображенням сцени на релігійну тему. У центрі картини кипить робота, не зупиняючись ні на секунду. Картина насичена динамікою – кожна ткаля зайнята своєю справою.

Одна збирає впали нитки на підлогу, інша – та, яка з підкоченими рукавами, пряде новий твір мистецтва. Скоріше всього, підкоченими рукавами художник хотів показати захопленість процесом роботи. Навпроти жінки з підкоченими рукавами, сидить, очевидно, літня ткаля, ліниво веде бесіду з молодою підсобницею. Біля старої жінки, немов відчуваючи життєвий досвід і йде від неї добро, біля її ніг розташувалася домашня кішка. Веласкес зобразив звичайне робоче місце без прикрас і пафосу.

Жодних театральних рухів, тільки точні і впевнені рухи ткаль. За кількістю світла в кімнаті можна припустити, що працівниці затрималися до пізнього вечора. Про їх втомленому вигляді також говорить абстрагованість від роботи літньої жінки і подсобници, дозволили в кінці дня трохи побалакати. Кілька слів потрібно сказати про гобелені на задньому тлі.

Художник зобразив момент гніву Господнього, коли він перетворив у повзучого гада Арахну. Деякі історики вважають, що цим моментом Веласкес хотів розкрити політичну гру Іспанії, яка цілком керує людьми. Таким чином, картина належить до кращих творів мистецтва того часу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Прялі – Дієго Веласкес.