Пшеничне поле на світанку і жнець II – Вінсент Ван Гог

Пшеничне поле на світанку і жнець II   Вінсент Ван Гог

У Сен-Ремі Ван Гог багато малював. Незважаючи на те, що він перебував у становищі хворого, художник зовсім не відчував нестачі в сюжетах. Він знаходив гідним зображення практично все, що бачив, малюючи палати і коридори лікарні, портрети пацієнтів і наглядачів, види зі свого вікна. Перебуваючи під наглядом, він навіть міг малювати на природі.

На картині “Пшеничне поле на світанку і жнець” художник зобразив вид, що відкривається з вікна його палати. На горизонті видніється ряд невисоких блакитних гір, а весь простір переднього плану займає широке поле, вкрите поспевшей пшеницею. Ван Гог не раз малював цей вид у різний час доби.

Світанковий пейзаж він пише дуже світлими тонами, часом приглушаючи їх вохристо-коричневими відтінками. Він використовує довгі розрізнені мазки для зображення неба з піднімається по ньому сонячним диском. Колосся пшениці написані спіралеподібними закрученими мазками.

Образу женця Ван Гог надав особливого значення. Наприкінці творчого шляху цей образ змінив на його полотнах настільки ж часто з’являвся сівача. Посилаючись на відому біблійну притчу, художник писав, що бачить у женців уособлення смерті, адже він скошує плоди, принесені природою.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Пшеничне поле на світанку і жнець II – Вінсент Ван Гог.