Пшеничне поле під хмарним небом – Вінсент Ван Гог

Пшеничне поле під хмарним небом   Вінсент Ван Гог

В Овере Ван Гог написав безліч пейзажів. Його чарували величезні простори ланів, що розкинулися в околицях. У творчості цього періоду він часто зображує поля на незвично витягнутому форматі, 50х100 див. Композиція цих полотен проста, але небо і земля на них зображені з граничною виразністю. З листів до брата стає зрозумілим, що за допомогою живопису Ван Гог намагався передати складні почуття, тяготившие його в цей нелегкий період життя.

Композиція цієї картини являє собою дві горизонтальні частини. Рівний ритм висловлює спокійний настрій. У той же час, колірна гама картини, заснована на поєднанні густих холодних тонів, вносить відтінок пригніченості і смутку. Грозове небо, написане насиченими відтінками синього, важко нависає над землею. Жоден предмет і жодна фігура не порушують горизонтальний характер композиції, що робить цей просторий широкий краєвид незвично спустошеним.

Але, крім смутку і пригніченості, Ван Гог передавав у подібних роботах і позитивний сенс. З тих же листів відомо, що він безмежно захоплювався тим цілющим для його душі ефектом, який чинило перебування далеко від шуму міського життя, наодинці з природою.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Пшеничне поле під хмарним небом – Вінсент Ван Гог.