Пшеничне поле з жайворонком – Вінсент Ван Гог

Пшеничне поле з жайворонком   Вінсент Ван Гог

Картину “Пшеничне поле з жайворонком” Ваг Гог написав у 1887 році.

Композиція пейзажу проста і нехитра, в той же час його колірний лад і манера написання вельми незвичайні. Холодно-сині кольори неба ближче до горизонту набувають бузковий тепловатий відтінок. Дрібні швидкі мазки білої фарби зображують перисті хмари. На цьому фоні зелено-охристі кольору пшеничного поля виділяються темною плямою. Передній план написаний теплими відтінками жовтої і червоної охри.

Картина виглядає дуже цільної за своїм колористичним ладом, і глядач не відразу бачить, що вся вона складається з окремих дрібних різнокольорових мазків. Ця техніка близька за своєю ідеєю пуантилизму. Не змішуючи кольори на палітрі, художник кладе мазки чистої фарби поруч один з одним, щоб створити ілюзію змішування на полотні.

Автор вибрав низьку лінію горизонту, відвівши більшу частину картини зображенню неба. Його густі холодні кольори підкреслюються майже чорними тінями землі, що надає пейзажу відтінок тривожності. Пшениця хилиться під різкими поривами вітру, а єдиний живий персонаж картини – темний жайворонок – летить низько над землею, як буває перед дощем.

Ван Гог не був майстром “пейзажу настрою”, але всі його творчість є вираженням гострих суб’єктивних переживань. У даній картині йому вдалося невловимим чином передати почуття за допомогою стану природи.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Пшеничне поле з жайворонком – Вінсент Ван Гог.