Психея, що відкриває двері в сад Купідона – Джон Вільям Уотерхаус

Психея, що відкриває двері в сад Купідона   Джон Вільям Уотерхаус

…А, междутем, Психея, вигодинезная Отнеразгаданнойкраси, впечальушла… Всевосхищаютсяиславят, душа Чекає нареченого, про принцесладостно мріючи… Як про невідомий, Чарівному краї раю… Езоп “Казка про Психее”

Робота з розповіддю про миті з життя прекрасної Психеї написана в началеХІХ століття Джоном Вільямом Уотерхаусом. Англієць за походженням, Уотерхаус вважався майстром жіночих образів та портретів. Зображення дівчат вдавалися йому найбільш добре і були зворушливими, живими, дуже реалістичними, але завжди прекрасні. Мабуть, тому, його Психея, написана в якості головної героїні представленого полотна, обеззброює своєю природною красою і незайманістю, достеменно переданої мімікою цікавою панянки.

Картина носить різні назви: “Психея відкриває двері в сад Ероса” або “Психея, що відкриває двері в сад Купідона”. Дивлячись на героїню з акуратно зібраним волоссям в тугий пучок, досконалими рисами і чистою шкірою, хочеться відзначити її охайність, вимиту до скрипу шкіру, випрані драпірування тканини в пахучою рожевій воді. Уява малює историюо безтурботного життя Психеї в колі сестер і люблячого батька. І не хочеться думати, що незабаром ця тендітна дівчина стане жертвою сліпої ревнощів самої Афродіти. Уотерхаус приділив чимало уваги оточення дівчини. Це шматочок пейзажу відкрився в отворі двері, дерев’яна рама виходу, зелена шапка в’ється ліани на стіні, рожеві кущі в глиняному посуді і напівтемрява холодного приміщення.

Добротність обстановки підкреслює розкіш, у якій виросла Психея. Крім земного пейзажу без фантазійних елементів, тут багато “приземленого” і аж ніяк не казкового. Автор і героїню наділив абсолютно людським виглядом тоді, як у міфології Греції вона представлялася метеликом або дівою з крилами, уособлюючи невагому душу. Мабуть, тут застиг момент її життя ще до зустрічі в Амуром, поки вона бігала по землі в колі городян і подругне обожнена Зевсом, дружна з сестрами і безтурботна. Джон Вільям перетворив свою роботу в теплу денну картинку. Він спокусив глядача півмороком і наявністю приємних для ока кольорів, не в чистому вигляді, а в суміші з іншими. Це античний білий колір троянд, палена умбра деревини, палевий відтінок шкіри дівчини і її найтонший вбрання кольору лососини. Смачна палітра в античних традиціях з плавним переходом тонів в півтони обволікає сюжет сумним спокоєм прийдешньої біди.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Психея, що відкриває двері в сад Купідона – Джон Вільям Уотерхаус.