Птах у клітці – Нікола Ланкре

Птах у клітці   Нікола Ланкре

Картина французького живописця Нікола Ланкре “Птах у клітці”. Розмір картини 44 x 48 см, полотно, олія. Картини з сюжетною лінією на тему, пов’язану з птахами, такі, наприклад, як “Птах у клітці”, або “Пташине гніздечко”, або “Ловці птахів” були дуже популярні в живописі бароко і рококо.

За загальною формою тіла і зовнішності, за своїми розмірами, будовою дзьоба, крил і хвоста і за способом життя птахи співучі представляють велику різноманітність. Більшість їх живе в лісах. Харчуються як зернами, так і комахами або іншими дрібними безхребетними; з птахів співучих порівняно дуже мало зовсім не їдять зерен, як, наприклад, ластівки, або, навпаки, є виключно зерноядними птахами. Під час гніздування завжди тримаються окремими парами, хоча іноді, як наприклад граки або ластівки, до пристрою гнізд приступають цілими товариствами.

В інший час року зазвичай утворюють великі або дрібні зграї. Більшість співучих птахів – перелітні птахи; деякі взимку кочують. Літають – добре, але політ їх звичайно нетривалий. По землі пересуваються звичайно стрибками. За небагатьма винятками, співочі птахи приносять людині користь винищенням маси дрібних комах. Співочих птахів часто тримають в клітках заради задоволення, яке приносить людині їх спів або їх красива забарвлення. Дуже небагато з них уникають близькості людини і не селяться біля житлових місць. До співочим птахам відноситься приблизно половина всіх відомих видів птахів взагалі.

Найбільш відомі: чиж, канарка, дубонос, коноплянка, зяблик, снігур малий, синиця велика, соловей, малинівка, варакушка, лазорівка, щиглик, воробей, зорянка, синиця-московка, корольок червоноголовий, шишкар-еловик, дрізд співочий, кропивник, плиска, оляпка, шпак, горихвістка, очеретянка, вівчарик, іволга. Птахи співучі – поділяються на зерноядних і комахоїдних.

Підставою для такого поділу, крім їжі, служить також різниця в догляді і, крім того, різниця в співі. Зерноядние птахи легко робляться ручними, і скоро звикають до готового, пропонованого їм людиною корму, що складається з зерна і білого хліба. Спів їх не так різноманітно, тон їх пісні щодо різкий і грубуватий; цінується спів їх по підбору і довжині колін, по силі та повноті пісні.

Комахоїдні птахи вимагають більш ретельного догляду і важко привчаються до готового корму; спів їх незрівнянно різноманітніше і відрізняється гнучкістю звуків, чистотою і мелодією, – з цим якостям воно й цінується; деякі з них співають переважно вночі. Птахи, пісня складається з декількох племен, що називаються полистрофистами, співаючі тільки одне коліно – монострофистами. До числа співочих птахів відноситься також переспівав. Птахи співучі містяться в клітинах, пташниках, кошах і особливих кімнатах, у вікнах яких влітку вставляються рами з дротовою мережею.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)