Птахолов – Василь Перов

Птахолов   Василь Перов

Картина “Птахолов” була створена Василем Григоровичем Пєровим в 1870 році. Для написання полотна був використаний полотно і масло. Зображена на картині сцена була помічена художником в ході його прогулянки по осінньому лісі, бо картина може по праву вважатися реалістичною.

Центральне місце на полотні відведено молодому юнакові, ще зовсім хлопчиськом і старому з довгими сивими патлами. Хлопчик, по всій видимості, син багатого поміщика, сидить на траві, однією рукою спираючись на коліно, а інший, тримаючи клітку для птахів. Одяг його проста, але вишукана, бо у глядача не залишається сумніву в тому, що саме він у цій компанії займає провідне становище.

Поруч з хлопчиком, повністю розпластавшись на рідкісною траві, лежить старий. Він одягнений в просту чорну сорочку, на ногах у нього постоли. У губ старого невелика сопілочка, за допомогою якої він намагається приманити птицю. Уважно придивившись до навколишнього обстановці можна запримітити у лівому кутку картини кілька мотків бичевки і силки для ловлі птахів.

Юний птахолов і його літній подорожній підготувалися грунтовно, вони не планують повертатися додому без здобичі, тому терпляче чекають. Птах необхідна їм для прикраси будинку, вона не буде ні в чому мати потребу і знайде свободу наступної весни, провівши зимовий час в теплій та затишній обстановці.

Хлопчик і старий всього лише виконують стародавній звичай, у чому є щось загадкове і магічне. Вони не хочуть заподіяти пичугам зла, а лише прагнуть уберегти їх від снігових бур і хуртовин, які ось-ось заволодіють цим краєм.

Навколишнє птахоловів обстановка схожа на чарівну казку, що не дивно, адже дане полотно було написано Пєровим у співавторстві з відомим живописцем Саврасовим, що і було відображено в прекрасних вікових деревах, виступаючих фоном для даного полотна.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)