Пудрящаяся жінка – Жорж Сера

Пудрящаяся жінка   Жорж Сера

Вперше картина була виставлена в 1890 році на Виставці Незалежних Художників. Можна сказати, що вона практично не була помічена публікою і критиками, оскільки в цей же час там виставлялася інша картина Сера – “Канкан”.

“Пудрящаяся жінка” різко відрізняється від решти полотен художника. По-перше, це один з небагатьох портретів пензля Сера, а по-друге, формат полотна занадто великий для картин цього жанру. Але головне полягає все-таки в іншому: Сера вперше відкриває завісу над своїм особистим життям. Позировавшая для картини молода жінка Мадлен Кноблох була цивільною дружиною Сера.

Коли художник в 1890 році виставляє цей її портрет, ніхто не знає ні про їх зв’язки, ні про те, що у них вже є син. Сера був небагатослівний і потайливий стосовно всього, що не стосувалося безпосередньо його творчість. Саме тому існування в його житті жінки залишиться таємницею аж до смерті художника навіть для його найближчого оточення. До вих пір невідомо, коли вони познайомилися. Можливо, лише у 1889 році. Однак існує й інша версія, згідно якої все відбулося набагато раніше, і якщо вона вірна, то можна з великою часткою впевненості стверджувати, що жінка, повернена до глядача спиною на картині “Натурниці”, писалася саме з Мадлен.

Коли картина була представлена публіці, навіть близькі друзі Сера не здогадуються, що вона є своєрідним визнанням в любові і свідченням захоплення красою Мадлен, тому що у сторонніх людей портрет викликає посмішку. Чи Не правда, є щось веселе в серйозному і зосередженому виразі обличчя жінки, яка збирається… пудритися? Маленький туалетний столик на потворно вигнутих ніжках, овальне дзеркало, прикрашене рожевою стрічкою і підтримуване витонченими металевими прутиками, відрізняються зухвало поганим смаком і привносять в сюжет картини гумористичні нотки.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Пудрящаяся жінка – Жорж Сера.