Пущин в гостях у Пушкіна в Михайлівському – Микола Ге

Пущин в гостях у Пушкіна в Михайлівському   Микола Ге

В Михайлівське, ми знаємо, що великого російського поета було заслано за вірші про свободу. Пушкін був сміливий у своїй поезії, за що і поплатився засланням. Там у нього не було друзів і навіть рідних, тільки вірна йому няня Аріна Родіонівна. Холодними зимовими вечорами поет читав їй свіжий написані вірші і слухав її розповіді та пісні. Перебуваючи там, поет дуже сильно тужив за своїм близьким і найголовніше своїм друзям. Одного разу вранці, Пушкін прокинувся від дзвону дзвіночка за вікном, і вийшовши босим на вулицю він побачив свого друга Пущина. Радості поета не було меж, тим більше, що Пущин, привіз для поета комедію ще одного відомого класика Грибоєдова “Горе від розуму”.

Художнику вдалося зафіксувати той момент, коли два друга ліцеїста читають твір іншого автора. На передньому плані зображений посеред кімнати Пушкін, він притулився до столу, витягнув праву руку перед собою і з захопленням читає Грибоєдова. Пущин ж, у свою чергу зручно розсівся в кріслі і уважно слухає одного. На другий план у картині відходить зображення доброї няні Пушкіна, вона, як і багато жінок захоплена в’язанням.

Мені здалася обстановка, яку зобразив художник, дуже скромною, проте відчуття затишку створює зображення каміна і намальовані полиці з книгами. Книги зображені скрізь, навіть на стільці в кутку кімнати. Стіл вкритий красивою скатертиною, на ньому стоїть чорнильний набір і листи рукописів.

Художнику вдалося з точністю передати нам всю атмосферу, що панує в тій кімнаті, і навіть дивлячись на ці промальовані дрібниці у вигляді чорнильниці, складається відразу думка, що тут проживає поет. Мені дуже сподобалася ця картина, вона нас ніби зближує, показує нам зсередини життя великого творця. Розповідає нам про те, що не можна забувати про друзів, що справжні друзі завжди знайдуть час, якщо їх друг потрапив у біду.

Зараз ми більшу частину часу приділяємо комп’ютерів і часом забуваємо про друзів, нам здається, що без них ми зможемо впоратися з усім, проте з часом життя говорить нам про те, що дружба повинна бути важливіше матеріальних цінностей.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Пущин в гостях у Пушкіна в Михайлівському – Микола Ге.