Пушкін і Аріна Родіонівна – Юрій Іванов

Пушкін і Аріна Родіонівна   Юрій Іванов

Іванов Юрій Валентинович – відомий книжковий ілюстратор, заслужений російський художник і графіт. Його перу належить і така відома картина “Пушкін і Аріна Родіонівна”.

Ця картина дуже домашня, затишна. Просочена любов’ю і теплотою. На полотні ми бачимо відомого всім поета Пушкіна Олександра Сергійовича і його няню Аріну Родионовну. Вони сидять у маленькій затишній кімнатці за невеликим столом. На столі стоїть свічка і коробочка, з якої Аріна Родіонівна вийняла речі для пряжі. Скатертини, що вкриває стіл, біла з темними візерунками. На стіні позаду них висить багато ікон. За спиною Олександра Пушкіна світле вікно прикрашене жовто-помаранчевими шторами. Праворуч на картині видніється тумбочка.

Пушкін спокійно сидить, спершись на руку, і про те мріє. На ньому гарний, світло сірий костюм, біла сорочка і краватка-метелик. Волосся кучеряві з довгими бакенбардами. Няня також сидить в якусь задуму. На ній темний сарафан, покритий великій різнобарвній шаллю. Голова зав’язана хусткою. В руках вона тримає пряжу. Біля її ніг мирно спить кіт. Хоча кольору і не дуже яскраві, але в той же час теплі. Можливо, за сумним особі Олександра Сергійовича багатьом може здатися якийсь трагізм картини, які його життєві переживання, але придивившись уважніше, ви зрозумієте, що автор так хотів показати, щоб не сталося в житті, все можна пережити. Головне, було б з ким поговорити.

Дивлячись на картину Іванова Юрія “Пушкін і Аріна Родіонівна” мені чомусь відразу згадується роман у віршах А. С. Пушкіна “Євгеній Онєгін”. Саме ті рядки, де він розмовляє з нянею про кухоль. Мені дуже подобається цей роман і картина Ю. О. Іванова. Вона добра, світла та затишна. Спокій і смирення прокидається в душі, коли на неї дивишся. Побільше б таких добрих творів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Пушкін і Аріна Родіонівна – Юрій Іванов.