Пушкін на березі Чорного моря – Іван Айвазовський

Пушкін на березі Чорного моря   Іван Айвазовський

З низки великих майстрів пензля з’явився майстер, який цілком присвятив своє дарування “вільної стихії”, як охрестив море Пушкін, і став її ревним співцем. Цим майстром був Іван Айвазовський. На одній з академічних виставок в Санкт-Петербурзі, зустрілися два художника – художник пера і художник кисті.

Знайомство з Олександром Сергійовичем Пушкіним справило незабутнє враження на молодого Айвазовського. “З тих пір і без того улюблений мною поет став предметом моїх дум, натхнення та довгих бесід і розповідей про нього”, – згадував художник. Пушкін з великим схваленням відгукнувся про роботи талановитого студента Академії мистецтв. Айвазовський усе життя схилявся перед талантом видатного російського поета, присвятивши йому пізніше цілий цикл картин. В них він поєднав поезію моря з образом поета.

Картина “Пушкін на березі Чорного моря” була створена в рік п’ятдесятиріччя з дня загибелі А. С. Пушкіна. У той же рік була написана і інша – одна із кращих картин на пушкінську тему – “Прощання Пушкіна з морем”, над якою В. К. Айвазовський працював у співдружності з В. О. Рєпіним. .

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Пушкін на березі Чорного моря – Іван Айвазовський.