Пустельник – Михайло Нестеров

Пустельник   Михайло Нестеров

Ми бачимо, що на картині зображений дідусь, можна припустити, що він мандрівник, якому набридла повсякденна суєта, і він шукає усамітнення для молитви. Він стає блукачем, і його фігуру можна розглядати окремо від навколишнього його середовища.

Мандрівник злегка нахилив голову, рухається вперед. Він задумливий. Не помічає нічого навколо. Він ніби знайшов спільну мову з природою і намагається прислухатися до того, що йому порадить травинка або гілочка берізки. На обличчі у нього щастя, але не таке як зазвичай. Зазвичай щастя так проявляється у дітей, щиро, без підступу. Мені здається старець навіть радий морозу і першому, отриманій хай і небагато, снігу.

Від картини віє добротою, цю доброту можна порівняти лише з добротою, яка віє від ікон. Тулуб людини зігнуто, напевно, тому що з роками спина починає боліти і прихиляє людини до землі, але складається враження що старця це не хвилює, перед ним ніби зупинився час і вся суєтне життя. Він не шукає нічого він спокійно бреде вперед, все що йому потрібно, йому здатна дати природа.

Мені незрозумілий сюжет цієї картини, складається враження, що людина пішла від рідних, ніби вмирати. Як буває з тваринами, які йдуть вмирати в інше місце. Навіть не дивлячись на те, що природа може дати йому усамітнення, їжу і нічліг, він вже не в тому віці, що б усе це прийняти.

Про стареньких потрібно дбати і проявляти повагу до віку, не дозволяти бездумно зібрати речі і попрямує у невідому путь-дорогу. А ще необхідно показувати свою любов, адже мудрість, яку вони накопичили з роками, здатні передати нам, в радах. Тільки старше покоління здатне навчити нас терпіння, доброту і безкорисливість, якої в наш час не користується ніхто.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Пустельник – Михайло Нестеров.