Путівець – Олексій Саврасов

Путівець   Олексій Саврасов

Олексій Кіндратович Саврасов – один з відомих російських художників-пейзажистів, автор хрестоматійного пейзажу і засновник Товариства передвижників. У 1873 році він пише картину “Проліска” і дарує своєму товаришеві В. Прянишникову. З-за цих подій картину довгий час не показували суспільству, і лише в 1893 році картина з’явилася на виставці. Вона відразу справила величезне враження. Легке і вільне виконання перемішалося з силою поетичної трактування повітря.

Вибраний Олексієм Саврасовим пейзаж для картини, як завжди простий і невигадливий. Вечірні сутінки полотна зачаровують своєю красою. Небо вкрите важкими хмарами, з-за яких пробиваються вечірні промені сонця. Здається, що нещодавно пройшов дощ, але якщо б не розмита брудом дорога, то цього не було б помітно. Трава злегка волога, але це більше скидається на вечірню росу.

Деякі промені сонця освітили мокру дорогу, і тепер вона блищить, як дзеркало. Кілька дерев на краю стоять і милується своїм відображенням у полі, вкритому сутінками. Красиве поєднання кольорів: жовтизна блискучою дороги, яскраво-зелена трава, м’який перехід безкрайнього горизонту. Дивишся і милуєшся. У будь-якої деталі картини є проблиски поезії, музики, пісні.

Олексій Саврасов своїм твором “Проліска” вчить нас бачити в самому простому і повсякденному пейзажі прекрасне і дивовижне чудо природи. Завдяки таланту і майстерності художника вигляд, який може викликати тугу і смуток набуває чарівність, привабливість, одухотворення. Його пейзажі надихают багатьох ліричних поетів і музикантів для створення своїх творів, а нас просто вчать бачити красу в оточенні себе

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Путівець – Олексій Саврасов.