Радості балу – Жан Антуан Ватто

Радості балу   Жан Антуан Ватто

Картина французького живописця Антуана Ватто “Радості бала”. Розмір картини 53 x 66 см, полотно, олія. Бал – в даний час означає збори численного суспільства осіб обох статей для танців. Бали відрізняються від інших танцювальних зборів відомим блиском, більш суворим етикетом і заздалегідь визначеним порядком.

Початок пристрою балів сходить до святкувань при французькому і бургундському дворах. Перший бал, про яку є відомості в історії, був даний у 1385 році в Ам’єні, з нагоди одруження Карла VI з Ізабеллою Баварської. Але сумнівно, чи брали тоді самі принци і запрошену вище дворянство в танцях. В XV і XVI століттях великі танцювальні розваги при дворах і дворянських замках відбувалися дуже рідко і тільки при Марії Медичі, яка вперше перенесла також у Францію маскаради, і ще більше при галантному короля Генріха IV, бали отримали широке розповсюдження.

Справжню свою форму бали зберігають з часів Людовика XIV, коли вони прищепилися і у всіх німецьких резиденціях. З тих пір бали складають істотну частину більшості придворних свят. Для балів виробився мало-помалу, спочатку у Франції, певний церемоніал, який, попри свою сором’язливість, з невеликими змінами був прийнятий повсюдно, і лише в новітній час дещо спрощений.

З 1715 року в Парижі стали влаштовуватися бали в будівлі оперного театру, і разом з тим надана можливість особам середнього стану, за відому плату, приймати участь у цих, присвячених виключно танцях, розвагах. З тих пір бали стають суспільним розвагою для всіх станів. Як і у всіх областях розкоші і моди, Париж з XVIII століття до XX століття завжди задавав тон у пристрої балів і виборі бальних туалетів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)