Район Канда, квартал красильщиков – Утагава Хиросигэ

Район Канда, квартал красильщиков   Утагава Хиросигэ

На початку епохи Едо в районі Канда поруч з кварталом торговців був сформований квартал ремісників. Вони ділилися по роду занять, кожен квартал носив назву тієї чи іншої професії. У кварталі Коньяте жили фарбарі тканин. На півночі кварталу протікала річка Аидзомэгава.

Напевно, назва сталося тому, що ремісники промивали тут свої тканини. Їх робота полягала в нанесенні на тканини темно-синього орнаменту – аидзо-ме. Після фарбування тканини сушили на дахах. Подібне видовище було одним із символів Едо. У гравюрі Хиросигэ між смужками тканин видно квартал Коньяте. Вдалині серед зелені – оглядова башта замку Едо, зліва височіє Фудзі. На білих смужках тканини – ієрогліф “риба” – перший в ім’я видавця серії. На інших – друк Хиросигэ у вигляді ромба, в якому поєднано два знака катакани: “хі” і “рв” перші два склади імені Хиросигэ.

Відрізи тканини зліва – тканина для юката. Праворуч – смужки для рушників, які використовувалися і як головні пов’язки. У пізніх виданнях колір синіх смуг тканин набуває переходи від темно-синього до світло-блакитного. Червона смуга на обрії, як і смуга бокаси біля верхньої кромки, стає ширше.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Район Канда, квартал красильщиков – Утагава Хиросигэ.