Ранкова прогулянка – Томас Гейнсборо

Ранкова прогулянка   Томас Гейнсборо

Прірва відділяє цей пізній портрет від “Портрета містер Ендрюс з дружиною”. Життєва енергія, властива останньому, з часом втілилась у витончену елегантність. Точні пейзажні деталі замінилися розмитим “пейзажним фоном”. Далеко не кожен глядач, побачивши “Портрет містера Ендрюс з дружиною”, скаже, що він належить пензлю Гейнсборо. Але “Ранкову прогулянку” неможливо приписати якомусь іншому майстру. Вона – гейнсборовская до найдрібнішого мазка.

Цей подвійний портрет Вільяма Халлета і Елізабет Стівен був замовлений художнику до їх весілля, що відбулася влітку 1785 року. Подружжя Халлет не належали до вершків англійської вищого суспільства, але Гейнсборо зобразив їх аристократами до мозку кісток. У цій картині вражає, насамперед, дивно гармонійне злиття людей і природи. Прийом, який дозволив би зробити таке злиття природним, Гейнсборо знайшов лише в самому кінці роботи над цим портретом – і написав молоду пару прогулюється по тінистому парку. Потрібно сказати, що у творчому доробку майстра є достатня кількість портретів на тлі пейзажу, однак саме в “Ранковій прогулянці” герої і пейзажний фон найбільш природно поєднуються.

Багато мистецтвознавці вважають, що прийом “портрета в пейзажі” Гейнсборо перейняв у Антуана Ватто, любив писати своїх героїв на лоні природи. Читач, звичайно, розуміє, що художник не змушував своїх клієнтів позувати йому в парку. Ні, вся робота відбувалася в майстерні. Декорації підбиралися вже після того, як були написані “головні дійові особи”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Ранкова прогулянка – Томас Гейнсборо.