Ранковий натюрморт – Кузьма Петров-Водкін

Ранковий натюрморт   Кузьма Петров Водкін

Картина вся пройнята оптимізмом і радістю. Перед нами склянку з чаєм і два яйця, скромний букет квітів і чайник. Полотно експресивно і внутрішньо драматично. Створюється враження, що все відбувається на терасі одним дуже сонячним ранком.

Перед нами стіл з світло-коричневого дерева, який художник зобразив похило. Глядачеві здається, що ще одна мить, і всі стоять на ньому предмети обов’язково скотяться вниз. В основному предмети виконані з скла або металу. Це потрібно для того, щоб вони могли грати і переливаються в променях сонця. Художник створює незвичайні плями світла на стільниці, блюдце, чайнику, вазі, склянці і навіть ложці.

Кожен предмет обов’язково відображено в іншому. Так, наприклад, в чайнику ми можемо побачити відображення яйця, який чарівним чином накладено на відображення кота вогненно-рудого кольору. Можна побачити також виглядивающую з-за столу собаку з привітною розумною мордою. Художник майстерно промальовує кожен предмет. Так сліди роси на столі створюють відчуття свіжості літнього ранку.

Людини на картині немає. Але можна вгадати в усьому його обов’язкова присутність. Хто міг зібрати свіжі польові квіти? На кого дивиться собака? Чий ще кіт може відображатися в чайнику? Кому ще може належати сірники, що лежать на краю стола. Звичайно ж, людині.

Петров-Водкін спеціально намалював весь натюрморт так, щоб ми були якраз на тому місці, де сидить людина – герой цього полотна. Ми бачимо невелику замальовку життя на дачі. Нас підкуповує оптимізм художника і чесність. Він дивиться на життя мудро і по-доброму. Це дійсно підкуповує.

Картина проста і нехитра. Вона створює неймовірно приємне відчуття, яке виникає після прогулянки на природі. Шедевр наповнений яскравими фарбами, чистотою і спокоєм. Відчувається максимальне єднання з усією природою.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Ранковий натюрморт – Кузьма Петров-Водкін.