Ранній вечір – Поль Гоген

Ранній вечір   Поль Гоген

Картина “Ранній вечір” написана Гогеном в період переїзду художника на острови Океанії. Вона, як багато полотна того періоду, відображає побутової уклад таїтянської села. У своєму творі Гоген приділив увагу фарбам раннього вечора Полінезії. Це самий благодатний час доби, коли кольори престают висветляться під променями сонця і набувають насичений відтінок.

Зображення, як строкатий хустку, встелена “латками” жовтої трави і рудого піску. У центрі картини розташувалися жителі села. Умиротворення порушують снують туди-сюди перехожі. Вони одягнені в довгі балахони і смішні солом’яні капелюшки, нагадують Безликих героїв японської міфології, – не відкидають тіні і мовчать.

Поль Гоген передав у роботі самобутність старого поселення через бамбукову архітектуру будиночків та облаштування села. Тут будинки розташовані досить далеко один від одного. Дуже багато простору і немає присадибного господарства, до якого звикли ми. Рослинність бідна і сконцентрована в центрі картини скупченими деревами.

Художник додав на перший план екзотичних нот у вигляді дивних сухих кущів. Для пожвавлення тиші вечора в картину вкраплені подекуди тварини. А палітра акцентована на теплих тонах. Для посилення контрасту спекотної трави і піску Гоген застосував синяву в костюмах остров’ян. Для рівноваги холодних плям живописець залишив місце краю синього неба в лівому кутку. Полотно, а вірніше його розповідь, здається цілісним і досить красномовним.

Побутова картина з домішкою впізнаваною гогеновской аплікації плям просто різко на глядача своєю яскравістю і глибиною. Автор, як і завжди, не побоявся великої кількості чистих фарб. Лист його розгонисте, сміливе, не плинне, з перервами на явну штрихування пензлем. В зображенні окремих дрібних деталей Гоген застосував свій традиційний прийом контурності абрису, це йому можна пробачити, хоча наділяє живопис ефектом дитячої розмальовки з готовим малюнком.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)