Ранок біля моря – Клод Моне

Ранок біля моря   Клод Моне

Оскар Клод Моне – мабуть, найвідоміший французький живописець, який залишив після себе величезну художню спадщину, якою захоплюються багато цінителі живописного мистецтва у всьому світі. Однією з самих незвичайних і неоднозначних його робіт є картина “Ранок біля моря”, яку він написав у 1881 році.

Великий любитель природи, Клод Моне велику увагу у своїх працях приділяв зображенню води. Ця картина відрізняється від інших досить похмурим колоритом: для написання волнующегося моря і навислих величезних прибережних скель, художник використовував сірі, сині, зелені, темно-коричневі і навіть чорні тони. Зовсім неспокійне море викидає на піщаний берег великі пінисті хвилі, а берегові скелі немов величезні неприступні стіни оточують і захищають нескінченне море.

Море займає всю праву частину картини. Безмежний морський простір, зображений Клодом Моне, уособлює безмежну свободу. При зображенні неба, художник використовував перехід від жовтого до синього кольору, цим, мабуть, він хотів показати зміну погоди. І справді, від картини віє холодом і хвилюванням, навіть страхом, вона анітрохи не позитивна, написана в холодній, жорсткої колірній гамі.

Видно, що зовсім скоро почнеться дощ, або навіть шторм. Піднімуться високі хвилі, які в сказі будуть кидатися на високі скелі. Будь-яка картина – це відображення стану художника, мабуть, Клод Моне виплеснув на полотно “Ранок біля моря” не найпозитивніші емоції.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)