Ранок на Куликовому полі – Олександр Бубнов

Ранок на Куликовому полі   Олександр Бубнов

Перед нами одне з найбільш вражаючих творінь. Живописець вирішив звернутися до теми боротьби народу з татаро-монголами. Спочатку він зробив ескізи, які здатні розповісти нам про те складному шляху шукань, який пройшов живописець. Він ніяк не міг зрозуміти, як краще висловити ідею про те, що російський народ не можна перемогти.

Ми не бачимо широкої панорами всієї битви. Бубнов лише зафіксував той момент, коли воїни чекають її початку. Всі переповнені нетерпінням. Кожен вірить в неодмінну перемогу.

Ми бачимо російських солдатів, які стоять в широкому полі. Здається, що вони повністю нерухомі. Але насправді це невірно. Рух поступово зростає. Воно неймовірно відчутно і при цьому стримано.

Ми бачимо, як один підняв щит. Інший воїн судорожно стиснув сокира. Третій вже стрімко натягнув тятиву свого лука. Ще мить-і почнеться бій. Всі дивляться в тому, де знаходиться ворог. Жест Дмитра донського це посилює. Його меч спрямований у бік орди татар.

Бубнову вдалося сфотографувати затишшя, після якого здійметься буря.

Ми можемо з легкістю вгадати передісторію того, що відображено. Подальша дія теж зрозуміло.

Художник композиційно підкреслює монолітність і єдність російського війська. Здається, що солдати виростають прямо з землі. Їх неможливо зрушити або потіснити. Але це не говорить про статичності, так як у всьому відчувається рух.

Кінця у війська немає, воно триває десь там за межами полотна. Всі воїни стоять щільно один до одного. Створюється відчуття, що невловимо рухається лавина.

Вся композиція виразна і зібрана. Головний герой картини сам народ Русі. Художник зміг побачити воїнів минулого живих людей. Це відчуття він майстерно передає всім глядачам.

Вся картина пронизана оптимізмом. Художник зміг створити образ народу, який перемагає.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Ранок на Куликовому полі – Олександр Бубнов.