Ребека до колодязя – Джованні Баттіста Пьяццетта

Ребека до колодязя   Джованні Баттіста Пьяццетта

Талант венеціанського майстра Джованні Баттіста Пьяццетти проявився у різних галузях. Він був живописцем, і гравером, займався книжковою графікою, виступив як реформатор системи академічного навчання, визначивши обов’язкової роботу з оголеною натурою.

Пьяццетта народився у Венеції і перші навички в мистецтві одержав у свого батька, різьбяра по дереву, потім навчався в Болоньї у Дж. М. Креспі. Близько 1711 художник повернувся до Венеції. Він став членом гільдії живописців, писав вівтарні образи, пасторалі, портрети, робив декоративні розписи.

У 1750 Пьяццетта був призначений президентом Академії мистецтв, однак до старості виявився забутий і помер у бідності. Період розквіту творчості художника припадає на 1730-1740-тобто При збереженні улюбленого майстром прийому руху фігур в композиції знизу вгору по діагоналі мальовниче майстерність Пьяццетти в цей час набуло найбільшу свободу. Він звернувся до більш світлій гаммі, більш тонко розподіляв світло і тінь. Персонажі творів на біблійні теми трактуються ним як сучасники.

Так, у полотні “Ребека у криниці” героїня представлена в образі молодої італійки в оточенні подружок, епізод Священної історії придбав характер повсякденного сценки, виконаної з легкістю і дивовижною життєвою силою. Інші відомі твори: “Ворожка”. Ок. 1740. Галерея Академії, Венеція; “Вознесіння Марії”. Середина 1730-х. Лувр, Париж.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Ребека до колодязя – Джованні Баттіста Пьяццетта.