Регата на Великому каналі – Антоніо Каналетто

Регата на Великому каналі   Антоніо Каналетто

Венеціанські регати проводилися регулярно – наприклад, на честь високих гостей міста. У гонці по Великому каналу брали участь одновесельние гондоли. Для Каналетто ця подія була прекрасним приводом поєднати традиційний міський вид з святковим дійством.

Великий канал Каналетто писав неодноразово, особливо часто в 1720-ті роки. Ракурс на всіх цих картинах практично не змінювався; “декорації” ж всякий раз були різними. В одній з ранніх його робіт Великий канал виглядає майже покинутим. Небо затягнуте чорними хмарами, вода потемніла, бідні човни, що ковзають по її поверхні, можна перерахувати по пальцях. Це одна із самих буденних ведуть художника. Однак на представленому полотні дихає зовсім інша атмосфера – атмосфера яскравого свята.

Змагаються гондольєри тільки що минули проміжний фініш у Палаццо Бальби і повертають назад. Балкони будинків, набережні човни переповнені глядачами. Всі вони знаходяться в русі, – жваво розмовляють, розмахують руками, вказують вдалину. Це полотно, заказаное Каналетто Джозефом Смітом, відрізняють високе вміння передавати гру світла і тіні, топографічна точність і достаток сценок міського життя.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Регата на Великому каналі – Антоніо Каналетто.