Регата в Хенлі – Рауль Дюфі

Регата в Хенлі   Рауль Дюфі

У 1933-34 роках Дюфі провів кілька місяців у Англії. Тут він продовжував писати свої улюблені сюжети – свята і великосвітські розваги. Художник милується цими яскравими, радісними для очі видовищами, і в той же час його погляд залишається іронічним.

Багато сучасники Дюфі вважали, що він розтрачує свій талант даремно, звертається до тривіальним темами, але Дюфі відповідав на це: “Якщо свята так подобаються людям, чому вони не можуть подобатися мені, художнику?” Працюючи над “Регатою в Хенлі”, Дюфі дозволив собі безліч вольностей.

Блискуча синя вода омиває берег, який хоча і написаний зеленим кольором, але сильно нагадує середземноморське узбережжя. При це він вигинається так, як не може згинатися берег Темзи. Несподіваною виглядає серед звичайних човнів і венеціанська гондола, яка ніяк не могла брати участь в англійській регаті. Але Дюфі зовсім не претендував на репортерську точність. Він побажав помістити сюди гондолу, тому що вона красива, і зробив це.

Яскрава і святкова, “Регата в Хенлі” типова для Дюфі 1930-х років. Художник написав полотно сміливими мазками гуаші, накладеними на простий лінійний малюнок, не надаючи особливого значення точному дотриманню перспективи.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)