Рекламний плакат – Альфонс Муха

Рекламний плакат   Альфонс Муха

“Бісквіти Лефевра Брухті” 1897 Французький рекламний плакат Альфонса Мухи

Поклавши руку на серце – ну, кому з художників, музикантів, поетів або не доводилося займатися поденною роботою? Малювати парадні портрети, писати високоторжественние оди, співати дифірамби на честь сильних світу цього. Поки ти тільки-тільки встаєш на ноги – радий будь-якій пропозиції, і про моральну сторону замовлення замислюєшся мало. Потім вже репутація починає працювати на тебе, з тобою починають рахуватися і давати індивідуальні замовлення. Але до цього потрібно з’їсти не один пуд солі…

Чеський художник Альфонс Муха, опинившись у Парижі, теж змушений був починати з нуля і зайнятися пошуком більш-менш стерпного заробітку – так, щоб за фахом і можна було зводити кінці з кінцями на перших порах.

Історія замовчує, як він ставився до своїх робіт на замовлення – скоріше всього, довів їх виробництво до автоматизму і виконував, як кажуть, однією лівою. І не мало скільки-небудь істотного значення – реклама це бісквіта або дамського вбрання. Муха виробляв стиль, набирався досвіду. Багато його роботи паризького періоду виконані на одну “колодку”: пишногруда дама в просторих одязі, що пропонує той чи інший частування; витончений рослинний орнамент, яскраві фарби, внизу – ім’я художника і рік написання картини. Скромно і зі смаком.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Рекламний плакат – Альфонс Муха.