Репетиція – Едгар Дега

Репетиція   Едгар Дега

“Мене називають живописцем танцівниць”, – писав Дега. Він справді часто звертався до цієї теми, і його ранній шедевр “Репетиція” дозволяє оцінити всю унікальність створених ним образів балерин.

Дега відмовляється від зображення зірок балету, виблискуючих на залитій світлом сцені, і показує нам закулісне життя паризького театру Опера, танцювальний клас, де юні танцівниці репетирують під керівництвом досвідченого майстра-педагога.

Незвичайність теми – репетиція – і манера письма надають картині документальність, дозволяючи глядачеві заглянути в таємне життя театру. Як завжди, вивірена композиція картини Дега до дрібниць. Центральна частина простору картини залишається порожньою, – фігури репетирующих зібрані у верхньому левомуглу, а праворуч на передньому плані ми бачимо двох юних балерин, які очікують своєї черги, і супроводжує їх мати.

При цьому фігура однією з танцівниць на передньому плані виявляється несподівано підрізаній краєм картини. Гвинтові сходи спрямовує погляд глядача зигзаг – вгору, потім вниз і знову вгору крізь руки і ноги балерин, створюючи відчуття руху і пов’язуючи всю композицію.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)