Ресторан “Риспаль” в Аньере – Вінсент Ван Гог

Ресторан Риспаль в Аньере   Вінсент Ван Гог

У Парижі Ван Гог спрямовує зусилля на створення більш чистого і яскравої палітри. Для цього він постійно пише натюрморти з квітами, а також робить натурні замальовки пейзажів.

Малюючи на природі, художник намагається домогтися максимально яскравою передачі природного освітлення і інтенсивності колірних поєднань. Більшість етюдів Ван Гога є завершеними художніми творами, і лише деякі послужили основою для більш серйозної студійної роботи.

На це картині, створеній в 1887 році, Ван Гог зобразив один з куточків Аньера. Тут ще помітно вплив класичної школи живопису, прихильником якої Ван Гог був на ранніх етапах творчості. Зокрема, воно позначилося на строго вивіреної композиції картини. У той же час, художник вибирає досить нехарактерний для пейзажного живопису вертикальний формат.

Але колірний лад картини не має нічого спільного з класичним живописом. Ван Гог використовував чисті, яскраві кольори для передачі багатства природних відтінків. Більшу частину пейзажу займає небо, акуратно прописане горизонтальними мазками. Його блакитні рефлекси видно на зелені дерев і на бруківці. На тлі затінених крон яскравою плямою виділяється будівля ресторану. Фігури спокійно йдуть людей підкреслюють атмосферу безпечності, притаманну цьому яскравому полотна.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Ресторан “Риспаль” в Аньере – Вінсент Ван Гог.