Ресторан “Сирена” на Аньере – Вінсент Ван Гог

Ресторан Сирена на Аньере   Вінсент Ван Гог

На цьому пейзажі Ван Гог зображує будівля ресторану “Сирена” в Аньере. Існують і інші роботи автора з зображенням цього закладу. На одній з них, найбільш відомою, художник зображує його з боку бульвару. У цій же картині художник на передній план поміщає широкий газон, а будівля ресторану підноситься далеко.

Цілком можливо, що ці дві роботи писалися в один день. Ван Гог приділяє багато уваги будівлі ресторану, але передній план, якому відведена значна частина полотна, залишається трохи незавершеним. Вечірнє небо забарвлене блакитними і рожевими відтінками, які художник не змішує один з одним, а кладе поруч безпосередньо на полотно, завдяки чому зображення стає чистим і свіжим.

Весь далекий план займає довгу будівлю, яке на тлі вечірнього неба набуває блакитно-сірий відтінок, контрастує з жовтуватими і ліловими квітами цегляної кладки. Деревця поруч з ним написані розрізненими точками-мазками, їх танець передає піднесений настрій. Трава газону набуває теплий відтінок, і живописець посилює його, щоб в контрастному поєднанні помаранчевих, синіх і зелених мазків передати своє захоплення природними фарбами природи.

Ван Гог постарався точно і достовірно передати архітектурна будова будівлі, але основну увагу приділено передачі стану природи, коли сонце вже починає свій рух до горизонту, і під рожевим небом запановує спокій і тиша.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Ресторан “Сирена” на Аньере – Вінсент Ван Гог.