Рибальські човни на пляжі від Сент-Марі (акварель) – Вінсент Ван Гог

Рибальські човни на пляжі від Сент Марі (акварель)   Вінсент Ван Гог

Вінсент Ван Гог “Рибальські човни на пляжі від Сент-Марі”, акварель Картини Ван Гога, написані в пізній період творчості, наповнені відчуженість від усього світу, самотністю і навіть деякою трагічністю. Все це пов’язано з душевною хворобою художника. Його внутрішній стан відбилося в його полотнах. Художник в основному працював масляними фарбами, на які витрачав майже всі свої заощадження.

В 1888 році він написав картину “Рибальські човни на пляжі від Сент-Марі” олією на полотні і в цьому ж році була написана авторська репліка цього твору з такою ж назвою, але написана аквареллю. Ця копія картини, що говорить про творчих шуканнях митця, так само представляє великий інтерес у вивченні творів Ван Гога. Яскравим відмінністю від варіанту, написаного олією, є надзвичайна яскравість фарб. Таким чином, картина набуває декоративний характер. При написанні картини художник використовує всі техніки роботи з аквареллю.

Фон написаний технікою “по-сирому”, що помітно по колірних переливам фарб. Щогли і корпуси човнів написані “a la prima” за один раз насиченими кольорами. Подекуди видно техніка лесування, тонкі шари акварелі, для посилення колірного ефекту. Завдяки декоративності зображення, човни здаються вкопаними в жовтий пісок.

Художник не зображує золотисті скрині, присутні у варіанті на полотні. В картині присутній свіжість і легкість зображення, яке властиво для акварельного живопису. Чисті кольори радують око. Якщо попередній варіант картини наповнений самотністю, то акварельна копія виглядає більш життєрадісно, човни вже ніби готові відправитися в далекий шлях, залишилося тільки відчалити від пустельного пляжу. Такий варіант картини, надрукований на шовковій тканині, міг би стати аксесуаром до одягу у вигляді хустки, чи шарфа. В інтер’єрі картина стане прекрасним яскравим плямою, що нагадує про далекі подорожі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Рибальські човни на пляжі від Сент-Марі (акварель) – Вінсент Ван Гог.