Рибальські човни на пляжі від Сент-Марі – Вінсент Ван Гог

Рибальські човни на пляжі від Сент Марі   Вінсент Ван Гог

Творчість голландського постімпресіонізму Вінсента Ван Гога з кожним століттям стає все більш популярним. Його картини набувають все більшу значимість у світовому мистецтві, а так само мають чималу матеріальну і художню цінність.

В амстердамській музеї імені Ван Гога знаходиться його картина “Рибальські човни на пляжі від Сент-Марі”, написана в 1888 році. Для творів Ван Гога характерні широкі пастозні мазки, але в цій картині їх немає. Це невластива для манера художника і всі предмети в цій картині знаходяться в легкості і невагомості, а деталі прописані дуже докладно. Тільки навколишній пейзаж – небо, пісок і хвилі, нагадують нам про авторській манері письма живописця.

На картині представлений тихий причал з човнами на передньому плані. Насичені і яскраві кольори заповнюють всю поверхню картини. Строкату багатобарвність човнів на золотисто-коричневому тлі піску, прозорі блакитні хвилі, небо з численними пір’ястими, білосніжними хмарами говорить про те, що скоро почнеться сильний вітер. Кораблі, розташовані на передньому плані прописані яскраво і графічно. Їх корпус, кіль і щогли мають чіткі окреслені контури. На піску внизу картини і ліворуч можна побачити два жовтих скрині, поблискують в променях сліпучого сонця.

Пінисті хвилі накочують на берег і все далі і далі забирають в море найближчі човни. В картині відчувається жвавість природи і рух дерев’яних суденець, створених людиною. У пейзажі відсутнє зображення людини, тому піщаний пляж здається покинутим і самотнім, але в той же час всі елементи в картині осмислені і самостійні.

Човни ніби живуть своїм власним життям і самі вирішують, коли їм відплисти від берега і пуститися в шлях, повний небезпечних пригод, долаючи морську стихію. А зараз, вони просто вичікують час, коли подує сприятливий вітер.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Рибальські човни на пляжі від Сент-Марі – Вінсент Ван Гог.