Річка Асакусагава, річка Миятогава, набережна Окавабата

Річка Асакусагава, річка Миятогава, набережна Окавабата

Асакусагава, Миятогава, Окава – назви однієї і тієї ж річки Аракава. Нижня течія річки Аракава від мосту Senju-Охасі носить назву Сумидагава. В районі Асакуса вона змінює назву на Асакусагава, а також Миятогава. Хиросигэ зобразив один з сезонних свят Гедзь, який починався 27 червня і тривав до 17 липня.

Глядач бачить набережну Окавабата очима людей, що знаходяться в човні, фрагмент якої зображено на передньому плані ліворуч. Вони спрямовуються на церемонію ритуального очищення “кору-торі” , а потім піднімуться на гору Аояма. Тут, на вершині гори знаходилось святилище Афури-дзіндзя, головним божеством якого було Аояма-Сэкисон – божество, ниспосилающее дощ. В правій частині аркуша ще один човен, на носі якої варто монах з раковиною в руках Це ямабуси – мандрівний чернець.

На обох човнах встановлений бонтэн – споруда зв’язок з соломи, в яку встромлені гохэй – палички з паперовими смужками. На другому плані зліва світяться вікна ресторану Манхатиро. Смуга, що проходить поперек течії річки, у пізній гравюрі стає синювато-чорною, кілька грубуватою. Загальний тон гравюри більш насичений. Змінюється і колір квадратного картуша.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Річка Асакусагава, річка Миятогава, набережна Окавабата.