Річка Фурукава в місцевості Хіроо

Річка Фурукава в місцевості Хіроо

До південно-заходу від Едо розташовувалася рівнина Хіро-га хара, яка довгий час залишалася незаселеною. У кінці періоду Едо сюди стали стікатися городяни, щоб помилуватися красотами Хіро-га хара. Поступово стали з’являтися перші чайні лавки, розважальні заклади, ресторани, один з них – ресторан “Овария” можна бачити в гравюрі. Головною визначною пам’яткою Хіро-га хара була невелика річка Фурукава.

Як і багато річки Едо, Фурукава змінювала назву в залежності від місцевості, по якій протікала: Сибуягава, Ниппоригава, і тільки у верхній течії – Фурукава. У гравюрі показано її спокійний плин під Синохаси – Четвертим мостом, який також називали Сагамидонохаси, оскільки поблизу знаходився маєток дайме Сагами-але ками. Насправді, на берегах річки було набагато більше храмів, заміських будинків високопоставлених самураїв, ніж це зобразив Хиросигэ.

Цікавою особливістю Хіро-га хара, яка так приваблювала сюди городян, були водяні млини, що стояли на Фурукава. Пізній варіант гравюри зазнав певні колірні зміни. Стає інтенсивніше колір смуги заходу на лінії горизонту. Дерева на березі річки виділяються темними силуетами на фоні пагорбів. Колір квадратного картуша змінюється на червоний.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)