Річка опівдні – Ілля Остроухов

Річка опівдні   Ілля Остроухов

Талановитий і різносторонній пейзажист В. С. Остроухов, крім того, що малював картини, займався також колекціонуванням та музейною справою. Він дуже тонко відчував красу мистецтва, любив брати індивідуальні уроки у інших художників, а також водив дружбу з багатьма російськими живописцями. Він багато подорожував.

Остроухова дуже важко назвати послідовником Левітана, проте багато його красиві пейзажі дуже сильно перегукуються з мотивами художника. Картина “Річка опівдні” як раз і є однією з таких мотивних робіт. Вона змушує згадувати пейзажі Левітана.

Його робота досить лірична, проте вона набагато сильніше деталізована, ніж твору Левітана. Кожну деталь свого пейзажу Остроухов виписує до самих дрібниць. Кожна травинка має чіткі лінії, всі латаття на озері строгої геометричної форми, дерева промальовані до дрібниць, а відображення у воді немов справжнє, а не намальоване. При цьому художник дивним чином зумів передати динаміку руху течії, промальовувати до найдрібніших подробиць річкове дно і тихі хвильові візерунки. Кожен, намальований Остроуховим квітка ніби живий.

При цьому мотив для свого пейзажу художник вибрав класично російська. Тут присутня традиційна совмещенность точок зору в композиції. Це дозволяє авторові охопити широкий розворот простору, наділяючи образ синтетичними нотками.

У своїй композиції автор увічнив пейзаж біля станції Крюково-Дмитрівській, що розташувався зовсім біля Москви. Така барвиста російська природа, що поєднує в собі і річку, прикрашені візерунком маленьких латаття, і поля, позолочені колосками, і дерева, отбрасивавшие могутню тінь, зробила цей пейзаж традиційним російським зображенням.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)