Річковий пейзаж з дроворубами – Ян Брейгель

Річковий пейзаж з дроворубами   Ян Брейгель

У давнину було прийнято успадковувати справа батьків, особливо творчі професії. Відомі династії художників, скульпторів, композиторів. Династія Брейгелей – одна з найбільших в історії живопису. Зазвичай у таких сім’ях над усіма височіє головна фігура: наприклад, в роду Бахов – Йоганн Себастьян, а в роду Брейгелей – Пітер Брейгель Старший. Ян Брейгель Старший отримав прізвисько “Оксамитовий” зважаючи особливого колориту його живопису. Як не дивно, в Дрезденської галереї зберігаються п’ять картин майстра, але немає робіт ні глави династії, ні інших її представників. Пояснюється це певною мірою тим, що, хоча Ян і поступався талантом батькові, його офіційний статус був вище – він був придворним художником ерцгерцога Альберта.

Отже, роботи майстра зберігалися в монарших апартаментах, звідки їм легше було потрапити в інші найясніші зборів. Ян Брейгель Старший писав у різних жанрах – пейзажі, натюрморти, мелкофигурние картини на біблійні, міфологічні та алегоричні теми.

Представлена картина – один із зразків його пейзажної живопису. Робота виразно демонструє генетичний зв’язок живопису Яна Брейгеля з мистецтвом батька. Мимоволі напрошується порівняння з картиною Пітера Брейгеля “Пейзаж з падінням Ікара” , написаній за 50 років до цього твору. Вони побудовані схоже: хвиляста лінія границі моря і суші поділяє композиції на дві частини.

В обох випадках обрана висока точка, з якої пишеться пейзаж, наповнений жанровими сценками, це дозволяє широко розкинути перспективу. На цьому схожість, мабуть, і закінчується: картина батька сповнена драматичного напруження, тоді як у сина це просто пейзаж. І відмінність не в сюжеті, а в психології: мистецтво батька відображає його неспокійний дух, тоді як син за характером бесконфликтен.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Річковий пейзаж з дроворубами – Ян Брейгель.