Римське милосердя (Цимон і Перо) – Пітер Рубенс

Римське милосердя (Цимон і Перо)   Пітер Рубенс

Картина фламандського живописця Пітера Пауля Рубенса “Римське милосердя”. Розмір картини 155 x 190 см., дерево, олія. Картина під умовною назвою “Римське милосердя” – це історія про доброчесного дочки Перо, яка таємно годувала грудьми свого батька Кімона, укладеного у в’язницю і засудженого до смерті голодуванням.

Вчинок Перо став відомий тюремникам, але акт її самовідданої дочірнього співчуття справив на наглядачів належне враження і в кінцевому підсумку її батько був виправданий. Цей епізод викладено давньоримським істориком Валерієм Максимусом у праці “Дев’ять книг незабутніх канонів і висловлювань древніх римлян” , в якому був представлений як гідний акт дочірньої любові і римського благочестя. У сімнадцятому та вісімнадцятому століттях багато відомі європейські художники в своїх картинах зображували цю сцену.

Пітер Пауль Рубенс написав кілька версій, художник Караваджо також торкнувся історії римського милосердя свого картині “Сім діл милосердя”. У відомому полотні Яна Вермеєра “Урок Музики” на другому плані картини також помітна на стіні живопис на тему римського милосердя.

Незважаючи на свою кипучу свою діяльність як живописця, Рубенс знаходив час займатися й іншими справами; так, наприклад, художник вів листування з инфантой Ізабеллою, Амвросієм Спинолой і сером Дудлеем-Карлтон, захоплювався колекціонуванням різьблених каменів, причому для твору Пейреска про камеях малював ілюстрації, був присутній при перших дослідах з мікроскопом, які проводилися в Парижі, цікавився друкарством і виготовив для друкарні Плантена ряд заголовних аркушів, обрамлень, девізів, заставок і віньєток. Смерть застала великого майстра ще в повній силі його таланту; Рубенс помер в Антверпені 30 травня 1640 року.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Римське милосердя (Цимон і Перо) – Пітер Рубенс.