Рінальдо і Армида – Нікола Пуссен

Рінальдо і Армида   Нікола Пуссен

У кінці 1620-х і початку 1630-х років Пуссен написав кілька картин за мотивами відомої епічної поеми “Звільнений Єрусалим”, автором якої був великий Торквато Тассо. Вперше опублікована в 1580-81 роках, ця поема відразу ж привернула до себе увагу багатьох митців, які побачили в ній невичерпне джерело драматичних сюжетів для своєї творчості. У поемі говориться про битву за Єрусалим між християнами і сарацинами під час Першого Хрестового походу, що відбувся в кінці XI століття.

Крім власне битв і подробиць військової життя, в поему вкраплено кілька любовних історій. Одна з них оповідає про лицаря-християнина Рінальдо і прекрасної Армиде, яка була чаклункою і річкової німфи, яка билася на боці сарацинів.

ИРинальдо лежить, занурений в чаклунський сон. Він беззахисний перед Армидой, і вона може безперешкодно виконати свій задум вбити юнака. Але німфа, побачивши прекрасне обличчя Рінальдо, запалала пристрастю до свого ворога і не зважилася пустити в справу свій кинджал.

Це одна із самих поетичних картин Пуссена, відрізняється багатим колоритом і дивно вільною манерою. На жаль, ми не знаємо імені замовника цього полотна. Історія його створення залишається таємницею – вперше воно було виявлено лише в 1804 році.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Рінальдо і Армида – Нікола Пуссен.