Ринок в порту – де Вітте Эмануел

Ринок в порту   де Вітте Эмануел

Эмануел де Вітте – один з небагатьох голландських художників, які зуміли зберегти високу гідність мистецтва в роки, коли голландська живопис в цілому покірно підкорилася обмеженому бюргерскому світогляду. До кінця свого важкого й довгого життя Вітте залишався вірним творчому покликанню, він вивів мистецтво живопису на широкий простір романтичного преображення прозаїчної дійсності, створюючи образи, сповнені справжнього, несподіваного для голландського мистецтва трагізму.

У творах де Вітте є глибоко захований протест проти самовдоволеного окостеніння життя, який проник у всі сфери голландської життя останньої третини XVII століття. І бюргерское суспільство не простило цього художника: останні тридцять років життя Вітте не мав даху над головою, тинявся від одного господаря до іншого і, нарешті, в семидесятилетнем віці покінчив життя самогубством. “Ринок в порту” належить до кращих творів митця.

Тривіальний для голландської живопису сюжет служить приводом до створення в картині атмосфери предгрозового неспокою і тривоги. Побудована на поєднанні чорних, жовтих, смарагдово-зелених тонів колористична гама сувора й сувора. Це пізній витвір Вітте втілює в собі всю тривогу художника і його незадоволеність життям.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)