Різанина на Хіосі – Ежен Делакруа

Різанина на Хіосі   Ежен Делакруа

Цю картину художник теж присвятив Греції – там була своя “Герніка” – острів Хіос, коли турецькі яничари вирізали без жалю і дітей, і старих. Він записав у своєму щоденнику: “Я зважився написати для Салону сцену різанини на острові Хіос”. Це твір повно істинного, надзвичайного драматизму.

Групи вмираючих і ще повних сил чоловіків і жінок різного віку, від ідеально прекрасної молодої пари в центрі до постаті напівбожевільній баби, що виражає граничну напругу, і вмираючої поруч з нею молодої матері з дитиною біля грудей – праворуч.

На задньому плані – турків, топче і рубає людей, прив’язана до крупу його коня молода гречанка. І все це розгортається на тлі хоча і похмурого, але безтурботного пейзажу. Природа байдужа до різьби, насильствам, безумств людства. І людина, у свою чергу, нікчемний перед цією природою.

Гамма кольорів у картині світла і разом з тим дуже звучне – бірюзові і оливкові тони у фігурах молодого грека і гречанки, синьо-зелені і винно-червоні плями одягу божевільної баби. Картина викликала у французькому суспільстві грандіозний переполох.

Делакруа називали божевільним, картину називали сірої, моторошною, непотрібної, що вона може тільки лякати. Письменник Стендаль заявив, що в картині переважає надприродні скорботу і морок. Однак, чим голосніше публіка обурювалася, тим сильніше було бажання подивитися картину і тим ширше розносилася слава Делакруа.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)