Робер – Каміль Коро

Робер   Каміль Коро

Чистота і щирість – ось риси, які є для Коро головними в людині. Звідси його багаторазове звернення до образів дітей. Холостяк Коро шукав сімейні радості в будинку своєї сестри, а потім стали дорослими племінниць. Їх діти постійно позували йому в 1840-е роки.

Слово позували” не дає справжнього уявлення про сеансах – спробуй змусь позувати людину, якій два або чотири роки! Коро і не вимагав нерухомості. “Його модель могла вільно рухатися,- пише Л. Робо – він все дозволяв; малютка Добіньї… не стояла на місці, і співала сміялася. Хтось зробив їй зауваження, але Коро заперечив: “Це якраз те, що мені потрібно. Я не з тих, хто ганяється за анатомічною точністю художньому творі. Моя мета – висловити життя. Мені потрібна рухома модель”” “.

Дивлячись на цих дітей з кнутиками, м’ячами, тачками, не можна не помітити, що художник чудово передав саме сутність дитячого образу. І чи не тому Це сталося, що грубуватий і простакуватий на вигляд “татусь Коро” володів такою світлою і чистою душею, як у дитини?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)