Ромул – переможець Акрона – Жан Огюст Домінік Енгр

Ромул   переможець Акрона   Жан Огюст Домінік Енгр

Полотно XIX століття “Ромул – переможець Акрона” належить творчості француза Жана Огюста Домініка Енгра. Відноситься воно до раннього періоду творчості автора, саме до того, коли Енгр був у пошуку власного напряму, метався між стилями кватроченто і назарейцев.

Творчість середньовічних авторів цікавило молодого Жана Огюста більше всього, тому його подальший наступ на світ живопису було тісно пов’язано з прийомами Ренесансу і безпосередньо з рафаэлевской школою листи. Втім, “Ромул – переможець Акрона” – прекрасний зразок раннього прагнення Енгра до канонів возрожденческого листи з обожнюванням простої людини і прагненням до вищого розуму і красі. Це досить тепле полотно, хоча скупе на фарби. Воно, як і всі роботи художника, не було особливо мальовничих і, як говорила Ніна Олександрівна Дмитрієва, – радянський і російський мистецтвознавець, – його картина має бідний колорит, де повністю відсутні “…світлотіньові ефекти…”.

Це жовто-коричневе полотно з великою кількістю персонажів, що само по собі дивно, знаючи, що Енгр віддавав перевагу двом – трьом героям у своїх композиціях. Мабуть тому побудова сюжету здається не цілком урівноваженим, з пропорційними недоліками в оповіданні переднього і далекого планів, людей і коня на дибах.

Тепер трохи про смисловим навантаженням роботи. Сцена, що відображена Енгром, є історичним фактом і відноситься до періоду першої війни в історії римлян з древнім містом Ценина в старому Лація. Саме правитель Ценини – Акрон – першим напав на римлян, розташували на довколишніх пагорбах розбійницьке лежбище. Бій був нетривалим і правитель Риму в поєдинку з Акроном переміг суперника. Тоді і відбувся перший римський тріумф, про якому розповідають тріумфальні написи з початку заснування Риму на камені.

Обладунки Акрона, що тримає переможець – Ромул в руках на жердині, були урочисто покладені в храмі Юпітера Феретия на капітолійської вершині. Сам Акрон, вбитий і викритий від одягу та обладунків, в роботі Жана Огюста уособлює оголену безпорадність і тріумф над поваленим ворогом.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Ромул – переможець Акрона – Жан Огюст Домінік Енгр.